انرژی نورانی

 

اولین باری که به فکر استفاده از انرژی نورانی افتادم سر کلاس صنعت و طراحی بود. کلاسی که هدف اصلی اش بر نو آوری و ابداع بود. در این کلاس من طرح فنجانی را ریخته بودم که میبایست با استفاده از انرژی نورانی, آب را برای تهیه چای داغ می کرد.

 

امروز با جستجو در بخش تصاویر گوگل، توانستم مشابه تصویر طرحی را که چند سال پیش برای فنجان چای ریخته بودم پیدا کنم که در شکل مقابل مشاهده می کنید.

 


ماشین حساب ها اکثرن با انرژی نورانی کار می کنند. حتی

در نور کم هم قادرند به کار خود ادامه دهند. دارم فکر می کنم ، چرا تا کنون کامپیوتر های لپ تاپ و تلفن های همراه که بتوانند از انرژی نوری استفاده کنند به بازار عرض نشده است.

 

با مخازن مبدل انرژی نورانی به انرژی الکتریکی ما به راحتی میتوانیم از انرژی نوری استفاده کنیم و از شر شارژ کردن باطری ها خلاص شویم. در نتیجه تلفن همراه و لپ تاپ مان همیشه در دسترس مان باشد و فکر شارژ کردن را برای همیشه ازیاد ببریم.


اگر در آینده نزدیک تلفن های همراه که با نور کار خواهند کرد به بازار عرضه شوند ما را از داشتن تلفن های شهری و سیم کشی ها و مخارج بی مورد شان بی نیاز می کنند . 
همچنین هوا پیما ها هم می توانند از مخازن مبدل انرژی نورانی استفاده کنند. به شکل زیر توجه کنید.


دیروز داشتم فکر می کردم با ساختن ایستگاه های فضایی می توانیم ابر ها و باران تحت کنترول خود در آوریم و آنها را به نقاطی که برای آبیاری کشت و زرع لازم است هدایت کنیم و به این وسیله از بارندگی بیش از حد و بی مورد در شهر ها جلوگیری کنیم و حتی به این وسیله می شود از وقوع سیلابها و یرانی ها جلو گیری کرد. برای دفع یا جذب ابرها می شود از الکترود ها با بار های منفی و یا مثبت استفاده کرد. یا با ارسال موج با فرکانس های لازم می توان مسیر ابر ها را تغییر داد.


 

در آینده نزدیک کتاب ها و کتاب خانه ها بصورت آثار تاریخی در خواهد آمد صد ها هزار کتاب در حافظه ی یک جعبه الکترونیکی جیبی ضبط خواهد شد. این دستگاه در حال حاضر با نام ریدر و یا کیندل به بازار عرضه شده است.

***************

 [Airoplain.jpg]

مسافرین محترم، امروز ، پرواز  خوب و راحتی را پیش بینی می کنیم ، مگر اینکه در مسیر، مصادف با پوشش ابری شویمچشمک

فریدون

/ 2 نظر / 6 بازدید
سعید

با درودهای فراوان[گل] وسائلی که با انرژی نورانی کار می کنند بدرد هرکه بخورند بدرد کسی نمی خورند که حاضر نیست و تحملش را ندارد حتی چند دقیقه ای در آفتاب دلنشین بهاری و در کافه ای کنار خیابان بی نق و نوق کنار دوستی بنشیند و بخاطر تابش آفتاب خون به دل او نکند!! [چشمک]