یوهان تیورین Johan Theorin


یوهان تیورین، روزنامه نگار و نویسنده است. او در سال 1963 در گوتنبرگِ سوئد چشم به جهان گشود. در طول زندگانی اش بار ها از جزیره ی "اولند" زادگاه مادری اش، واقع در دریای بالتیک دیدن کرده است. خانواده مادری اش طی سه قرن زندگی در جزیره اولند، از طریق زراعت،و یا دریا نوردی و ماهی گیری روزگار گذرانده اند.
جزیره اولند دارای میراثی فرهنگی غنی، ازقصه های عجیب و غریب و آثار فولکلوریک (عامه ) است اولین رمان اسرار آمیز ِ "یوهان تیورین" به نام «طنینی از مرده" است که به زبان های مختلف جهان ترجمه و منتشر شده است. دومین رمان او به نام « تاریک ترین اطاق» است که بعنوان بهترین رمان جنایی سال 2008 شناخته شده است و برنده جایزه گلاس کی "کلید شیشه ای " 2009 شده است. نویسنده هنوز در گوتنبرگ زندگی می کند. ترجمه بخشی از رمان "طنینی از مرده" Echoes from the Dead'   را که از انگلیسی به فارسی برگردانده ام در پست قبلی منتشر کرده ام.

 

/ 2 نظر / 6 بازدید

[گل][لبخند]

پیمان

سلام . نویسنده نیستم ولی گاهی داستان و داستانک می نویسم . اول راهم و نیازمند راهنمایی بزرگان . اومدم تا به بهانه بروز شدن وبلاگ هام دعوتتون کنم بیایید پیشم برای راهنمایی . دلخوشی های من (وبلاگ ادبی – هنری – آموزشی http://homearts.blogfa.com) وبلاگ حیاط خلوت (http://homeart.persianblog.ir دیگر وبلاگ من) با حضور و راهنمایی هاتان خوشحالم کنید