گاز کاربنیک CO2

 انگستان اعلام کرده است که سطح گاز های سمی اکسید کاربن  را در کشورش به دو در صد کاهش داده است. اما اعلام نمی کند که بسیاری  شرکت های انگلیسی که سبب آلودگی هوا می شوند به کشور های در حال رشد انتقال داده شده اند که صدها هزار کیلو گاز کربن وارد هوا می کنند که در سطح جهانی رقم قابل ملاحظه ایست. ناگفته نماند همین دو درصد اکسید کربن که مقدار متنابهی به نظر نمیرسد در واقع 525 میلیون تن در سال است.
 
بخش اعظم آلودی هوا و محیط زیست  در کشور های تحت ستم  توسط  هواپیماهای غول پیکر  و خود رو های جنگی و شرکت های چند ملیتی ایجاد میشود.   گاز کربن علاوه بر تخریب محیط زیست  روی آعصاب، ریه و کلیه سیستم بدن تاثیر بد می گذارد.
 
===================
 بالا رفتن قیمت مواد غذایی یکی دیگر از معضلات جوامع سر مایداری است  که در رابطه با آن   میلیون ها انسا ن توان خرید مایحتاج اولیه خود را از دست می دهند. در عرض چند ماه گذشته قیمت نان و برنج  و گوشت بطور غیر قابل تصوری بالا رفته است در حالیکه میزان حقوق ها و در آمد ها ثابت نگه داشته شده است . از سوی دیگر شرکت های تولید مواد سوختی با نوسانات نرخ هایشان زندگی را بر طبقه کارگر  جهنم کرده اند در حالیکه بیلان سالیانه شرکت های گاز و برق  ارقام سود های کلان را نشان می دهد.

 این داستان زندگی در یک کشور صنعتی پیشرفته انگلستان است. حالا باید دید این روند رشد قیمت ها در کشور های در حال رشد و نیمه صنعتی زندگی مردم فقر زده این کشور ها را چگونه تحدید می کند .  گویی جهان با یک قحطی اجباری توسط شرکت ها  و کارتل ها و تراست ها دارد روبرو میشود و شکاف عظیمی  بین سرمایه داران و کارگران ایجاد میشود .

/ 0 نظر / 3 بازدید